Sampanie Dhondt Grellet Millésime 2011 Blanc de Blancs Brut 0.75 L
Transport Gratuit pentru comenzile peste 800 RON in Bucuresti si in tara
Plati securizate Tranzactiile sunt procesate 3D Secure
Ai nevoie de ajutor?
0726.264.946 (L-V: 9:00-16:30)Poti plati in 3 sau 4 rate cu cardurile Star BT
Transport Gratuit
Pentru comenzi peste 800 RON
Consultanta Gratuita
Specialisti in cafea
Instalare Profesionala
Pentru echipamente HoReCa
Garantie Oficiala
Pana la 2 ani
Plata in Rate
Fara dobanda
Descriere
Domeniul Dhondt-Grellet este situat in inima Côte de Blancs, cu parcele ce se bucura de o locatie remarcabila si expunere pe sud-est, cu o varsta medie a podgoriilor de 40 de ani. Sampania Cuvée Sélection este produsa din struguri 100% Chardonnay, proveniti din loturi clasificate Premier Cru din satul Cuis, cu sol compus din calcar si subsoluri de creta. Sampania Vieilles Vignes Selectionees Milléssime provine din struguri 100% Chardonnay din satul Cuis, unde agricultura bazata pe principii traditionale si metode dinamice. Acest asamblaj pur de Chardonnay 100% impresioneaza prin aromele subtile de paine prajita ce sugereaza varsta si complexitatea vinului. Aspectul sau fin si culoarea galbena aurie creaza senzatia de stralucire in pahar. Impresia gustativa alterneaza intre prospetime si nuante de fructe uscate, patiserie fina si migdale. Notele finale sunt extrem de pure, expresie caracteristica Chardonnay-ului, fiind un semn al aromelor persistente si al unui potential extraordinar.
Vinificare si maturare:
Specificații
| Certificare | |
| Capacitate | 0.75 L |
| Nr. grupuri | 1 |
| Continut grasime | 10% |
| Capacitate de filtrare | 10.000 litri |
| Alcoolemie | 12% |
| Putere | 1.400 W |
| Numar Monodoze | 150 |
| Numar Capsule | 18 |
| Greutate | 180 gr |
| Tip ciocolata | 1 KG |
| Dispenser sirop | 2 |
| Nr.mixere | 2 |
| Pret | 200-300 RON |
| Consum recomandat | 200 bauturi / zi |
| An de productie | 2011 |
| Putere nominala | 2.030 W |
| Dozaj | 23-25 gr/180 ml |
| Capacitate produse | 234 |
| Garantie | 24 luni uz casnic/12 luni uz profesional |
| Numar plicuri | 25 |
| Gramaj | 2 kg |
| Containere produse solubile | 3 |
| Numar selectii | 30 |
| Continut cacao | 30% |
| Productivitate | 3.3 litri / ora |
| Nr.containere topping | 4 |
| Diametru | 44 mm |
| Volum | 454 ml |
| Numar portii | 5 |
| Numar/set | 50 |
| Diametru monodoze | 62 mm |
| Diametru cutite | 64 mm |
| Dimensiuni | 64 x 38 x 130 mm |
| Continut cafea instant | 6.5% |
| Mod de ambalare la bax | 6 x 1 l |
| Lungime | 88 mm |
| Numar bucati | 9 |
| Numar containere | 9 |
| Culoare | Alb |
| Compozitie | Arabica/Robusta |
| Tip espressor | automat |
| Tip pahare | Automate |
| CELE MAI VANDUTE | CELE MAI VANDUTE |
| Soi | Chardonnay |
| Tags | Cino eC |
| Regiune | Cote de Blancs |
| Continut cofeina | cu cofeina |
| Accesorii | Cutie metalica |
| Circuit hidraulic dublu | da |
| Conexiune la retea | da |
| Contoare resetabile | da |
| Contor | da |
| Creatii artizanale | da |
| Cronometru integrat | da |
| Cu rasnita | da |
| Design compact | da |
| Display | da |
| Dozare electronica | da |
| Fara cofeina | da |
| Fara gluten | da |
| Manometru | da |
| PID | da |
| Preparare 2 cafele | da |
| Preparare 3 cafele | da |
| Rezervor de apa | da |
| Versiune Take Away | da |
| Recipient pentru lapte | Da |
| Tip rasnita | electronica |
| Tip produs | Filtru de apa |
| Profil aroma | Florale |
| Aroma | Flori de soc |
| Tara de origine | Franta |
| Compatibilitate | illy Espresso System |
| Cafea utilizata | instant |
| Provenienta | Italia |
| Tip produs-1 | Keepcup |
| Tip-1 | Lichid |
| Tip cafea | Monodoze |
| NOUTATI | NOUTATI |
| Utilizare recomandata | Office/Home |
| Cappuccinator | One Touch |
| Maner | Otel inoxidabil |
| Material | Plastic |
| Tip cutite | plate |
| Tip ceai | plicuri |
| Aroma-2 | Portocale |
| PROMOTII | PROMOTII |
| Tip produse | snacks + doze + sticle |
| Mod de ambalare | Sticla |
| Aroma-1 | Vanilla |
Review-uri (0)
Fii primul care scrie un review
Spune-ti parerea acordand o nota produsului
Doar utilizatorii inregistrati pot adauga review-uri!
Intrebari frecvente
Produse similare
← Scroll pentru a vedea mai multe produse →
Promoții

Furculita desert, gama Hendi Blues, inox cea mai buna calitate 18/10, lungime 14.5 cm, set 12 buc.

Tava Hendi Gastronorm GN 1/6 100 mm 1.6 lt - TRITAN free BPA, rezistenta la temperatura -40 gr. Celsius/ 90 gr. Celsius
Capac Gastronorm cu banda siliconata GN 2/3 - gama Hendi, Kitchen Line, inox
Cele mai vândute
---vanzare-la-bax-1.jpg&w=3840&q=75)
Pahare de Carton Vending Tip Lavazza 7 oz (50 buc/set)

Pahare Carton Vending Tip Lavazza 8 oz (50 buc/set) - vanzare la bax

Lapte Condensat Julius Meinl 240 buc x 7gr

Zahar Alb Stick Julius Meinl (100 buc)

Ceai de Musetel Dammann 21 plicuri

Ceai Organic Julius Meinl SB Refreshing Mint (25 plicuri x 1.4 gr)
Ai nevoie de ajutor in alegerea produsului?
Specialistii nostri te pot ghida catre produsul potrivit nevoilor tale. Consultanta gratuita.
Oferte Personalizate
Preturi speciale pentru comenzi mari si solutii adaptate afacerii tale




















