Prosecco D.O.C. Treviso Extra Dry Riva Dei Frati 0.75 L
Transport Gratuit pentru comenzile peste 800 RON in Bucuresti si in tara
Plati securizate Tranzactiile sunt procesate 3D Secure
Ai nevoie de ajutor?
0726.264.946 (L-V: 9:00-16:30)Poti plati in 3 sau 4 rate cu cardurile Star BT
Transport Gratuit
Pentru comenzi peste 800 RON
Consultanta Gratuita
Specialisti in cafea
Instalare Profesionala
Pentru echipamente HoReCa
Garantie Oficiala
Pana la 2 ani
Plata in Rate
Fara dobanda
Descriere
Zona de productie pentru Prosecco Riva Dei Frati include teritoriul a 15 municipalitati si se extinde ppana la cursul mijlociu al raului Pave, de la Conegliano la Valdobbiadene. Vita de vie este cultivata la altitudini cuprinse intre 50 si 500 de metri deasupra nivelului marii, o zona insorita si caracterizata printr-un climat bland, unde sunt cultivati cei mai buni struguri. Prosecco Treviso Brut este un vin spumant cu note aromatice explozive, gust armonios si dulceata placuta. Perlajul fin si eleganta notelor fructate se potrivesc prin excelenta cu mancaruri usoare sau alaturi de produse de patiserie, fursecuri, biscuiti.
Temperatura de servire: 8-10ºC
Aciditate: 5.5-6 gr/L
Zahar rezidual: 15-16 gr/L
Specificații
| Certificare | |
| Capacitate | 0.75 L |
| Nr. grupuri | 1 |
| Numar Capsule | 10 |
| Continut grasime | 10% |
| Numar plicuri | 100 |
| Numar/set | 100 |
| Capacitate de filtrare | 10.000 litri |
| Compozitie | 100% Arabica |
| Consum recomandat | 100 bauturi / zi |
| Soi | 100% Glera |
| Greutate | 100 gr |
| Gramaj | 100 x 3 gr |
| Alcool | 11-11.5% |
| Capacitate produse | 1.12 |
| Garantie | 12 luni |
| Continut cacao | 13% |
| Capacitate boiler | 13.5 litri |
| Numar Monodoze | 150 |
| Capacitate-1 | 1.5 kg |
| Tip ciocolata | 1 KG |
| Containere produse solubile | 2 |
| Dispenser sirop | 2 |
| Numar bucati | 2 |
| Putere nominala | 2.030 W |
| Dozaj | 23-25 gr/180 ml |
| Productivitate | 25 kg / h |
| Nr.mixere | 3 |
| Numar selectii | 36 |
| Nr.containere topping | 4 |
| Diametru | 44 mm |
| Numar portii | 5 |
| Numar containere | 6 |
| Pret | 60-100 RON |
| Volum | 60 ml |
| Diametru monodoze | 62 mm |
| Dimensiuni | 64 x 38 x 130 mm |
| Continut cafea instant | 6.5% |
| Diametru cutite | 71 mm |
| Lungime | 88 mm |
| Putere | 900 W |
| Culoare | Alb |
| Tip-1 | Alb |
| Tip espressor | automat |
| Tip rasnita | automata |
| Tip pahare | Automate |
| Cafea utilizata | boabe + optiune macinata |
| Dozaje | Brut |
| Tags | Cafea Mike Gusto Delicato |
| Tip produs-1 | Cesti |
| Regiune | Conegliano Valdobbiadene |
| Tip cutite | conice |
| Terroir | Cote des Blancs |
| Continut cofeina | cu cofeina |
| Accesorii | Cutie metalica |
| Circuit hidraulic dublu | da |
| Conexiune la retea | da |
| Contoare resetabile | da |
| Contor | da |
| Creatii artizanale | da |
| Cronometru integrat | da |
| Cu parghie | da |
| Cu rasnita | da |
| Design compact | da |
| Display | da |
| Dozare electronica | da |
| Fara cofeina | da |
| Fara gluten | da |
| Manometru | da |
| On demand | da |
| PID | da |
| Preparare 2 cafele | da |
| Preparare 3 cafele | da |
| Preparare 4 cafele | da |
| Rezervor de apa | da |
| Versiune Take Away | da |
| Recipient pentru lapte | Da |
| Clasificare | Grand Cru |
| Utilizare recomandata | Ho.Re.Ca |
| Tara de origine | Italia |
| Tip cafea | Macinata |
| NOUTATI | NOUTATI |
| Maner | Otel inoxidabil |
| Compatibilitate | Pahare 4 oz |
| Tip ceai | plicuri |
| Tip vin | Sec |
| Sugestie de servire | Se poate servii cu, carne rosie, miel si branzeturi uscate, la o temperatura de: 13-15 °C |
| Tip produse | snacks + doze + sticle |
| Mod de ambalare | Sticla |
| Cappuccinator | Tehnologie Jura Fine Foam |
Review-uri (0)
Fii primul care scrie un review
Spune-ti parerea acordand o nota produsului
Doar utilizatorii inregistrati pot adauga review-uri!
Intrebari frecvente
Produse similare
← Scroll pentru a vedea mai multe produse →
Promoții

Furculita desert, gama Hendi Blues, inox cea mai buna calitate 18/10, lungime 14.5 cm, set 12 buc.

Tava Hendi Gastronorm GN 1/6 100 mm 1.6 lt - TRITAN free BPA, rezistenta la temperatura -40 gr. Celsius/ 90 gr. Celsius
Capac Gastronorm cu banda siliconata GN 2/3 - gama Hendi, Kitchen Line, inox
Cele mai vândute
---vanzare-la-bax-1.jpg&w=3840&q=75)
Pahare de Carton Vending Tip Lavazza 7 oz (50 buc/set)

Pahare Carton Vending Tip Lavazza 8 oz (50 buc/set) - vanzare la bax

Lapte Condensat Julius Meinl 240 buc x 7gr

Zahar Alb Stick Julius Meinl (100 buc)

Ceai de Musetel Dammann 21 plicuri
Ai nevoie de ajutor in alegerea produsului?
Specialistii nostri te pot ghida catre produsul potrivit nevoilor tale. Consultanta gratuita.
Oferte Personalizate
Preturi speciale pentru comenzi mari si solutii adaptate afacerii tale





















