Cafea illy Espresso Classico boabe 3 kg
Transport Gratuit pentru comenzile peste 800 RON in Bucuresti si in tara
Plati securizate Tranzactiile sunt procesate 3D Secure
Ai nevoie de ajutor?
0726.264.946 (L-V: 9:00-16:30)Poti plati in 3 sau 4 rate cu cardurile Star BT
Transport Gratuit
Pentru comenzi peste 800 RON
Consultanta Gratuita
Specialisti in cafea
Instalare Profesionala
Pentru echipamente HoReCa
Garantie Oficiala
Pana la 2 ani
Plata in Rate
Fara dobanda
Descriere
Illycaffe a fost fondata in anul 1933 la Trieste, iar dupa trei generatii este cunoscuta si admirata pe 5 continente pentru gustul inconfundabil al cafelei sale. Este prima companie din lume care a obtinut certificarea "Responsible Supply Chain Process" care garanteaza sustenabilitatea intregului lant de aprovizionare. Cafeaua illy contine un amestec unic din 9 soiuri diferite de Arabica din Brazilia, Columbia, Costa Rica, El Salvador, Etiopia, Guatemala, India, Nicaragua si Rwanda. Cafeaua illy Espresso este special creata pentru a va oferi un espresso incantator in fiecare dimineata ! Aromele complexe, pline de note de ciocolata, miere si caramel completeaza cu succes gustul irezistibil, specific doar cafelei illy. Cu un continut de cofeina sub 1.5%, aceasta cafea usoara poate fi servita oricand aveti nevoie de un rasfat rafinat ! Ambalajul profesional garanteaza prospetimea si calitatea deosebita a produsului.
Specificații
| Compozitie | 100% Arabica |
| Mod de ambalare la bax | 2 x 3 kg |
| Gramaj | 3 kg |
| Provenienta | Africa de Est/America Centrala si de Sud/Asia de Sud |
| Tip cafea | Boabe |
| Mod de ambalare | Butoi |
| Tags | Cafea;illy;Espresso;boabe;3;kg;Cafea illy Espresso boabe 3 kg |
| Mod de preparare | Espressor |
| Utilizare recomandata | Ho.Re.Ca |
| Producator | illycaffe S.p.A. |
Review-uri (0)
Fii primul care scrie un review
Spune-ti parerea acordand o nota produsului
Doar utilizatorii inregistrati pot adauga review-uri!
Intrebari frecvente
Produse similare
← Scroll pentru a vedea mai multe produse →
Promoții

Furculita desert, gama Hendi Blues, inox cea mai buna calitate 18/10, lungime 14.5 cm, set 12 buc.

Tava Hendi Gastronorm GN 1/6 100 mm 1.6 lt - TRITAN free BPA, rezistenta la temperatura -40 gr. Celsius/ 90 gr. Celsius
Capac Gastronorm cu banda siliconata GN 2/3 - gama Hendi, Kitchen Line, inox
Cele mai vândute
---vanzare-la-bax-1.jpg&w=3840&q=75)
Pahare de Carton Vending Tip Lavazza 7 oz (50 buc/set)

Pahare Carton Vending Tip Lavazza 8 oz (50 buc/set) - vanzare la bax

Lapte Condensat Julius Meinl 240 buc x 7gr

Zahar Alb Stick Julius Meinl (100 buc)

Ceai Organic Julius Meinl SB Refreshing Mint (25 plicuri x 1.4 gr)

Ceai de Musetel Dammann 21 plicuri
Descopera secretele prepararii perfecte
Pe blogul nostru gasesti ghiduri de preparare, retete si sfaturi de la expertii nostri in cafea.
Oferte Personalizate
Preturi speciale pentru comenzi mari si solutii adaptate afacerii tale
Din Blogul Nostru
Vezi toate articolele
10 Retete de Cafea Romantice pentru Valentine's Day
Descopera 10 retete romantice de cafea perfecte pentru Valentine's Day. De la Red Velvet Latte la Espresso Martini.

Raportul Perfect Cafea-Apa: Ghid Complet
Descopera raporturile optime cafea-apa pentru espresso, French Press, Moka, V60 si alte metode de preparare.

10 Retete de Cafea pentru Iarna: Bauturi Calde si Reconfortante
Gingerbread Latte, Mocha cu Caramel Sarat, Cappuccino cu Scortisoara si multe altele. Ingrediente si pasi simpli.




















